27 березня 2012 року з метою вивчення історії рідного краю, патріотичного виховання підростаючого покоління, в рамках районної краєзнавчої естафети по реалізації обласного освітнього проекту «Рідна Сумщина» делегація Гребениківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів прийняла естафету від учнів Жигайлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
Учнів 8-9 класів разом із педагогами на подвір‘ї школи зустрічали заступник директора з виховної роботи Рябоконь Жанна Миколаївна та заступник директора з навчально-виховної роботи Скороход Анатолій Миколайович, які запросили всіх до шкільного музею. Екскурсоводи цікаво розповідали про історію села, відомих людей. Особливу увагу привернула до себе ікона Петра і Павла із церковної сторожки, яка залишилася після зруйнування церкви у 30-х роках XX ст. Захоплення викликала розповідь екскурсоводів про знайдені скарби у мідній посудині ІІ ст. до н.е., які складалися з 1450 римських монет, срібної вази ранневізантійської роботи ІV-V ст.
Продовження зустрічі відбулося в святково прибраній залі, де було розміщено роботи учнів та вчителів Жигайлівської школи. Виставка майстрів охоплює багато різних жанрів декоративно-прикладного мистецтва: лозоплетіння, паперове моделювання, витинанки… Учні розпитували про тонкощі виконання своїх робіт майстра, вчителя-пенсіонера Коблика Валерія Миколайовича.
Учні Гребениківської ЗОШ І-ІІІ ступенів розповіли про примноження колекції рушників, які традиційно дарують випускники 11 класу кожного року краєзнавчому музею. Діти подарували буклет і запросили друзів переглянути всю колекцію рушників у шкільному музеї.
Усна газета «Поети та письменники Сумщини» складалася з чотирьох розділів, кожен з яких був змістовним, цікавим, захоплюючим. Сторінки газети були присвячені поетам Недригайлівського району - Олексі Ющенку, Дмитру Білоусу, уродженцю Тростянця - Миколі Хвильовому та поетам Охтирщини - Якову Щоголіву і Платону Воронько, письменникам - Івану Багряному і Борису Антонечко-Давидовичу, гумористу Остапу Вишні. Майстерно читали в ролях гумореску Остапа Вишні «А у нас на хуторі» Пустовій Богдан та Скороход Андрій.
Після міні-вікторини всіх присутніх запросили до їдальні на чаювання зі смачними пиріжками і варениками.
За час зустрічі діти знайшли багато нових друзів, отримали велике задоволення від конкурсів і розваг, дізналися багато цікавого і нового.