Головним завданням шкільного курсу «Природознавство» (5-6 клас) є розвиток пізнавального інтересу у школярів до вивчення предметів природничого циклу, формування ключових компетенцій емоційно-ціннісного ставлення учнів до навколишнього середовища на основі знань про природу. Реалізацію цих завдань у навчальному закладі якраз і побачили учителі природознавства загальноосвітніх навчальних закладів Тростянецького району під час районного семінару – практикуму «Розвиток життєтворчої компетенції учнів як фактора впливу на здоров’я людини через формування навичок здорового способу життя під час навчально-виховного процесу», який відбувся 22 лютого 2013 року на базі Боромлянського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад.
Відкритий урок у 6 класі «Сила. Види сили» провела вчитель природознавства Боромлянського НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ Билинка Ольга Миколаївна. Вона сформувала уявлення учнів про силу та її види, розвивала розуміння учнями явищ у природі та вміння практичного застосування знань, у тому числі для збереження власного здоров’я.
Учитель Мачула Ніна Костянтинівна проводила узагальнення й закріплення знань учнів 5 класу про небесні тіла, формувала в них самостійність, вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки під час цікавої гри - КВК « Небесні тіла».
У обговоренні відкритих уроку та виховного заходу взяли участь члени методичного об` єднання учителів природознавства Тростянецького району.
Учителі природознавства прийняли рішення продовжувати роботу по впровадженню інноваційних технологій з метою формування життєвих компетентностей учнів на уроках природознавства, під час навчально-виховного процесу постійно формувати навички здорового способу життя.
Л.В.Разбєйко, методист з бібліотечних фондів районного методичного кабінету, керівник районного семінару-практикуму вчителів природознавства загальноосвітніх навчальних закладів району.
|