"Волає захисту природа, – ми не можемо
бути байдужими”.
О. Гончар
В Палаці дітей та юнацтва 17 квітня 2013 року відбувся семінар-практикум для вчителів біології та керівників екологічних гуртків. Відкрила семінар директор КПНЗ Тростянецької районної ради «Палац дітей та юнацтва» А.С.Дерев`янченко.
Учителі біології та екології ЗНЗ Тростянецького району мали змогу ознайомитись із діяльністю Гетьманського національного парку, який був створений 27 квітня 2009 року з метою збереження, відтворення і раціонального використання типових та унікальних природних комплексів Лівобережного лісостепу, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення. Розташований парк на території Тростянецького, Охтирського та Великописарівського районів Сумської області.
Презентацію діяльності Гетьманського національного природного парку провела провідний фахівецьцьогоприродоохоронногооб`єкта Н.М.Євдокимова.
Ентомолог даної природоохоронної території О.М. Дугіна ознайомила присутніх з різноманітністю комах парку, а завідувачка лабораторією кафедри загальної та регіональної географії Сумського державного педагогічного університету, аспірант Гетьманського національного природного парку О. С. Данильченко охарактеризувала гідрологічний режим річки Ворскли в межах Гетьманського природного національного парку.
Перед учасниками семінару виступив докторант інституту ботаніки Національної Академії наук України С. М. Панченко, який проводить дослідження рослинного світу Деснянсько-Старогутського національного парку. Вчений також надав вичерпну інформацію про організацію роботи таборів відпочинку екологічного напрямку.
Перспективи участі у районних та обласних конкурсах екологічного спрямування на 2013-2014 навчальний рік розкрила у своєму виступі завідувачка відділом спортивно-масової роботи «Палацу дітей та юнацтва» Л.С.Олесюк.
Про наукові товариства учнів як засобу створення умов для розвитку творчого потенціалу та самовдосконалення учнівської молоді розповіла присутнім методист відділу спортивно-масової роботи О.В.Лантух, а практичне заняття «Рослини-сидерати як засіб для рекреації ґрунтів на присадибних ділянках» провела керівник гуртка «Юні садівники» О.В.Мовенко.
Учасники семінару-практикуму учителів екології та керівників екологічних гуртків виробили рекомендації щодо покращення роботи по збереженню природи рідного краю серед учнів навчальних закладів району, зокрема, участь учнів загальноосвітніх навчальних закладів у екологічних районних конкурсах.