«Той, хто по-справжньому любить Батьківщину,
з усякого погляду справжня людина».
В.О. Сухомлинський
Кожен народ має історично обумовлену систему виховання, яка покликана духовно відтворювати націю в кожному поколінні, зберігати її у віках, примножувати її культурно-історичні, національно-духовні здобутки.
23 жовтня 2014 року на базі Станівської ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум класних керівників на тему «Технології виховної діяльності класного керівника: розвиваємо національну систему виховання».
Анимации на прозрачном фонеГостинно зустріла учасників районного семінару директор закладу Григор’єва Ірина Леонідівна. Вона презентувала присутнім навчальний заклад, ознайомила з пріоритетними напрямками діяльності педагогічного колективу. Про систему роботи в школі щодо технології виховної діяльності класного керівника: розвиваємо національну систему виховання розповіла керівник шкільного методичного об’єднання класних керівників Прядка Г.В., з виступу якої було зрозумілим, що формуванню справжніх громадян-патріотів своєї Батьківщини приділяється багато уваги.
Під час теоретичної частини семінару були розкриті основні принципи національного виховання: природовідповідність, народність, культуро-відповідність, етнізація, гуманізм, демократизм, зв'язок із життям, гармонізація індивідуальних і загальнолюдських потреб та інтересів особистості.
Було зосереджено увагу на тому, що головна мета, основні напрями, шляхи реформування української системи національного виховання розкриваються в програмі "Освіта", у "Концепції середньої загальноосвітньої школи України", "Концепції безперервної системи національного виховання", Законах
України "Про загальну середню освіту", "Про освіту", Національній доктрині розвитку освіти України.
Також за участю методичної служби разом з керівниками шкільних методичних об’єднань класних керівників району був опрацьований лист СОІППО від 06.10.2014 № 570 «Про методичні рекомендації щодо організації патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах», що є дуже важливим для організації та проведення виховної роботи з учнями.
Під час практичної частини семінару учасникам було запропоновано побувати на відкритому виховному заході «Десять Заповідей Божих», який підготувала Дробітько О.В., класний керівник 7 класу. Цей захід був дуже актуальним, адже кожен з присутніх збагнув, якими моральними якостями повинна володіти людина, а тим паче справжній громадянин України.
Продовженням практичної частини семінару-практикуму був відкритий виховний захід «Світ поезії І.І.Штанова», який був проведений під керівництвом Лантух Т.В., заступника директора з навчально-виховної роботи та Міщенко І.А., класного керівника 2 класу.
Дуже приємно відмітити, що педагоги Станівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів виховують підростаюче покоління на кращих традиціях та здобутках українського народу, свого рідного села та використовують в роботі місцевий матеріал.
Національне виховання – всеохоплююча і багатогранна система впливів, ідей, підходів, яка покликана пробуджувати, стимулювати розвиток задатків, можливостей дітей, набуття ними етносоціального досвіду, реалізувати завдання гуманізації та гуманітаризації освіти.
Під час проведення районного семінару-практикуму класних керівників педагоги Станівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів вдало продемонстрували присутнім досвід роботи з впровадження технології виховної діяльності класного керівника: розвиваємо національну систему виховання.
Підбиваючи підсумки даного заходу, учасниками районного семінару-практикуму класних керівників були вироблені рекомендації, які в подальшому педагоги району будуть використовувати в своїй діяльності.
Яценко Галина Вікторівна,
методист з позашкільної, позакласної та виховної роботи
КЗ ТРР «Районний методичний центр»