Естетичне виховання - це процес формування цілісного сприйняття і розуміння прекрасного у мистецтві та дійсності, здатність до творчого самовиявлення особистості. Така здатність вимагає свідомого, цілеспрямованого, планомірного і систематичного розвитку, саме цим і займаються учителі образотворчого мистецтва навчальних закладів Тростянецького району.
14 лютого на базі Тростянецької ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 відбувся районний семінар – практикум учителів образотворчого мистецтва «Художня творчість як об’єкт естетичного виховання». Під час проведення семінару вчителі району мали можливість відвідати виставку учнівських малюнків, присвячених 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка, виховний захід у 3 класі «Т.Г.Шевченко - художник», який підготувала вчитель вищої кваліфікаційної категорії Півень Наталія Олександрівна. Під час заходу були використані можливості ІКТ, елементи інтерактивних технологій. Учасники семінару відмітили високу якість організації виховної роботи у даному напрямі.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Назаренко Наталія Володимирівна наголосила, що виховання здатності отримувати естетичну насолоду, як під час власної художньої творчості, так і під час ознайомлення з творами мистецтва, повинно набути особливого значення в комплексі завдань художньо-естетичного виховання школярів.
Зацікавило присутніх використання програм графічних редакторів Tux Paint та Paint, які використовує під час проведення уроків образотворчого мистецтва учитель вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель Гулюк Тетяна Миколаївна. Адже через призму власного досвіду (усі учасники мали можливість протестувати дану програму) учителі засвідчили, що такі програми розвивають не шаблонне ставлення до мистецтва в образах.
Не залишилися байдужими учасники семінару до майстер-класу з виготовлення ляльки-мотанки «На щастя», який провела учениця 7 класу Столяр Анастасія (учитель вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель Захарченко Надія Федорівна). Анастасія Столяр познайомила присутніх з історією зародження, видами та застосуванням ляльки-мотанки. Вир емоцій захопив учасників семінару під час виготовлення власноруч ляльки-мотанки «На щастя».
А.Г.Жмурко,
методист з позашкільної,
позакласної та виховної роботи
Н.В.Назаренко,
заступник директора з навчально-виховної роботи
Тростянецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4