«Ніхто не робиться майстром, не тренуючись в майстерності», - ці слова Яна Коменського гармонійно поєднуються з таким предметом як трудове навчання, бо всім відомо, якщо не навчатись або постійно не вдосконалювати свої навички та не пізнавати нового, людина втрачає свою компетентність та не самовдосконалюється, а в особистому розвитку залишається на одному місці.
З метою надання допомоги молодим учителям, поповнення скарбниці знань уже досвідчених педагогів, подоланні певних труднощів та обміну досвідом була створена районна школа педагогічної майстерності з дисципліни «Трудове навчання та технології», яку очолила старший учитель вищої категорії Тростянецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 5 Гловацька Ірина Вікторівна. Слухачами школи стали Лазоренко О.А. (Тростянецька СШ № 2), Тарасенко К.Й. (Тростянецька СШ № 3), Захарченко Н.Ф. (Тростянецька ЗОШ № 4), Воловик С.І. (Боромлянський НВК), Каруна М.М. (Буймерська ЗОШ), Ковалівніч Ю.М. (Білківський НВК), Калачевський Є.М. (Гребениківська ЗОШ), Курило В.А. (Новгородська ЗОШ).
12 листопада 2013 року відбулося перше заняття районної школи педагогічної майстерності, де був представлений майстер-клас «Виготовлення метелика». Слухачі розглянули та опрацювали інструктивні матеріали щодо проведення ІІ туру районної олімпіади з трудового навчання, переглянули відеопрезентацію виробів із паперу, пластика, тканини, шкіри, бісеру тощо.
Практичне заняття пройшло доволі цікаво і змістовно. Основу майбутнього метелика створювали з доступного матеріалу – одноразової пластикової пляшки, для оздоблення використовувались різнокольоровий лак для нігтів, маркери, фарби, бісер, панчохи, тюль, буси та ін. Метелики вийшли яскравими, барвистими. Ці вироби стануть гарною прикрасою для власної оселі чи одягу. Така цікавинка не залишила байдужими жодного з учителів, які в свою чергу це донесуть до своїх учнів, особливо, коли це стосується доступних та простих матеріалів і не займає багато часу.
Сумцов Д.О. методист
з інформаційно-видавничої діяльності
КЗ ТРР "Районний методичний центр"