Міжнародна природознавча гра «Геліантус» проводиться з метою формування в учнів загальноосвітніх навчальних закладів цілісного уявлення про природу і наукового світогляду на основі знань з фізики, хімії, біології, географії, зацікавленості природними явищами; підвищення кваліфікації вчителів фізики, хімії, біології та географії; активізації позакласної та позашкільної роботи із зазначених вище дисциплін.
Основними завданнями Гри є:розширення та поглиблення знань з фізики, хімії, біології та географії, підтримка талановитих учнів та ініціативних учителів, розвиток мотивації учнів до вивчення фізики, хімії, біології та географії;вироблення навичок роботи з науково-популярними виданнями, розвиток читацьких компетентностей, дослідницьких та творчих умінь учнів; удосконалення роботи з обдарованою молоддю.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 14.11.2012 року № 1272 «Про проведення Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник», Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності для вчителів – україністів «Соняшник-учитель» та Міжнародної природознавчої гри «Геліантус» 12 грудня 2013 року проводиться IV Міжнародна природознавча гра «Геліантус»-2013. У грі беруть участь учні 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та форм власності.
Комплект завдань Гри складатиметься із завдань у тестовій формі з п’ятьма варіантами відповідей, з яких лише одна є правильною. Учням 5-6, 7-8, 9 та 10-11 класів буде запропоновано 20, 28, 36 і 40 завдань відповідно. Усі завдання розділено на чотири тематичних блоки. Кожний з блоків завдань присвячений одному об’єкту, умовно віднесеному до предмету вивчення одної з чотирьох природничих дисциплін: фізики, хімії, біології, географії. Об’єкти для усіх вікових категорій учасників однакові, а завдання — різні.
Об’єктами гри «Геліантус» у 2013 році будуть:
МЕТАЛИ (фізика),
КАМІННЯ (хімія),
КІСТКИ (біологія),
ТКАНИНИ (географія).
Розподіл завдань буде таким:
- у 5-6 класах 2 + 1 + 1 + 1 завдання про кожний з об’єктів,
- у 7-8 класах 4 + 1 + 1 + 1 завдання про кожний з об’єктів,
- у 9 класі 3 + 2 + 2 + 2 завдання про кожний з об’єктів,
- у 10-11 класах 4 + 2 + 2 + 2 завдання про кожний з об’єктів.
За кожне правильно виконане завдання учасник отримає один бал. Бали учасників, що набрали не менш ніж 70 % від максимальної кількості балів за правильне розв’язування завдань з усіх предметів (у 5-6 класах не менш ніж по 4 бали з кожного предмету, у 7-8 класах – не менш ніж по 5 балів, у 9 класі — не менш ніж по 6 балів, у 10-11 класах — не менш ніж по 7 балів) множаться на коефіцієнт 1, 25 (коефіцієнт цілісності).
Таким чином максимальна кількість балів за правильне виконання усіх завдань Гри складатиме у 5-6 класах 25 балів, у 7-8 класах 35 балів, у 9 класі — 45 балів, у 10-11 класах — 50 балів.
Детальніше ознайомитися з умовами конкурсу можна на сайтіhelianthus.com.ua